БУДАПЕШТ (QHA) -

Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна готує зміни до законодавства, які призведуть до обмеження прав нацменшин. Про це повідомляється на сайті відомства Угорщини.

— Замість того, щоб пом'якшити конфлікти, Україна зробила подальші пропозиції щодо обмеження використання мови і громадянства. Наприклад, буде обов'язковим показувати український переклад діалогів під час постановок театру, а угорські газети також повинні публікуватися на двох мовах, — зазначив він.

Сійярто додав, що уряд Угорщини буде виступати проти таких заходів так само, як і проти закону про освіту.

Нагадаємо, Сійярто заявив, що Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування закону про освіту. Дипломат також заявив, що якщо для України важливо інтегруватися до структур ЄС і НАТО, то вона «повинна виконати свої міжнародні зобов'язання, і відкликати дискримінаційний, щодо нацменшин України, закон про освіту».

Ухвалений українським парламентом закон про повну загальну середню освіту визначає, що мовою освітнього процесу у навчальних закладах є державна мова. Цей закон викликав сильний опір у низці держав, які межують з Україною. Зокрема, глава угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що Угорщина блокуватиме усі подальші спроби України тісніше інтегруватися до Європейського Союзу.

Також висловили невдоволення у зв'язку з прийнятим в Україні новим законом "Про освіту" Молдова, Росія та Румунія. Лідери цих країн вбачають у законі загрозу для права представників своїх національностей здобувати освіту на території України рідною для них мовою.

QHA