КИЇВ (QHA) -

В усіх існуючих стратегіях повернення Донбасу до складу України Київ не враховує позицію однієї з найвпливовіших країн світу — Китаю, заявив 12 лютого на засіданні круглого столу "Конфлікт на Донбасі у 2018 році: заморозити неможна врегулювати" директор Дипломатичної академії ім. Г. Удовенко при МЗС України Сергій Корсунський, передає кореспондент QHA.

— У сьогоднішніх умовах ми абсолютно не враховуємо фактор Китаю, який переважно підтримує Росію у РБ ООН. Якщо, скажімо, там будуть голосувати наше бачення миротворців, то потрібно буде домагатися консенсусу, — сказав він.

На думку дипломата, КНР виходячи зі своїх економічних інтересів може допомогти Україні повернути Донбас.

— Мені здається, що якщо, скажімо, зараз в коаліційній угоді Німеччини з'явився пункт про те, що Німеччина готова інвестувати у відновлення інфраструктури Донбасу, то про це варто поговорити і з Китаєм, знайти та запропонувати проекти, які будуть в пакеті з іншими для того, щоб, коли Донбас повернеться (до складу України — ред.), у тому числі й китайські компанії взяли в цьому участь. Китай зараз проводить дуже прагматичну зовнішню політику, і якщо з'явиться економічний інтерес, варто очікувати, що й на політичному рівні їхня позиція щодо того, кого підтримувати, пом'якшиться, — упевнений Сергій Корсунський.

Нагадаємо, 5 грудня на третій сесії Китайсько-української міжурядової комісії був підписаний план спільних дій, згідно з яким КНР має намір виділити 7 млрд. доларів на реалізацію низки проектів в Україні, переважно у сфері інфраструктури.

QHA