КИЇВ (QHA) -

Головною метою агресивної політики Кремля під час нового президентського терміну Путіна буде Україна, заявив 19 березня на прес-конференції за результатами президентських виборів в РФ заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков, передає кореспондент QHA.

— Мета номер один — це Україна, це чітко говорить навіть Захід. На сьогодні навіть у США є дві головні претензії: це втручання у вибори і діяльність в Україні. Україна взагалі є одним з найбільших фіаско діяльності Путіна на посту президента. Неодноразово він персонально очолював кампанії, щоб повернути Україну в сферу впливу і, як показують його заяви, він не збирається визнавати українців окремою нацією і Україну окремою державою. Тому найактивніші дії будуть саме тут, — зазначив він.

На думку експерта, Кремль спробує витягти максимум вигоди від чергових президентських і парламентських виборів в Україні, які відбудуться у 2019 році.

— На Україну очікує 2019 рік з виборами президента і парламенту. Невідомо, як ми їх пройдемо, і сценаріїв, вигідні Кремлю, може бути, як мінімум два. Це реванш тих сил, які зараз говорять про мир на Донбасі, не кажучи про умови, на яких цей мир може настати. Інший варіант — це дестабілізація, параліч вертикалі влади, який був наприкінці лютого 2014 року з відповідними наслідками, — вважає експерт.

Нагадаємо, 18 березня відбулися перевибори Путіна на пост президента Росії. Явка кримських татар на виборах президента РФ в окупованому Криму склала не більше ніж 10%.

QHA