КИЇВ (QHA) -

Президент України підписав указ про заснування емблеми, прапора і знака Ради національної безпеки і оборони і затвердив їхні офіційні опис і зображення.

— Заснувати емблему, прапор і знак Ради національної безпеки і оборони України, йдеться у тексті указу №334/2017, оприлюдненого на сайті глави Української держави у п'ятницю.

Також у документі затверджено опис даної символіки.

Емблемою Ради національної безпеки і оборони України є квадрат блакитного кольору із заглибленнями на всі боки у формі золотого фортечного муру з чотирма бастіонами по кутках. Усередині квадрата розміщено малий державний герб України, накладений на вертикально розташовану золоту булаву і обрамлений по колу синьою стрічкою з золотими кантом і написом «Рада національної безпеки і оборони. Україна, йдеться в описі.

Згідно із затвердженим описом прапора РНБО, таким є прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням ширини до довжини 2:3. У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Ради. Висота емблеми становить 7/9 ширини полотнища. Сторони полотнища прапора ідентичні.

Знаком же РНБО України є восьмипроменева зірка, промені якої розходяться на всі боки. В центрі зірки розміщена емблема Ради.

В указі також визначається порядок використання заснованої главою держави символіки РНБО.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року «Про Ставку верховного головнокомандувача».

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA