БУДАПЕШТ (QHA) -

Позитивне рішення Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту не зніме претензій Угорщини до України.

Про це заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

— В даному контексті ми не будемо починати марну і філософськи неоднозначну дискусію про міжнародні стандарти захисту прав меншин, адже це делікатне питання, зазначив він.

Орбан також стверджує, що Угорщина спирається на позицію ЄС, який твердо стоїть на заявах про те, що рівень прав нацменшин, якого вже досягнуто і надано їм, не може бути зменшений з однієї причини.

— Цей рівень можна піднімати, але він ніколи не може бути знижений. І незаперечним фактом є те, що новий закон України "Про освіту" є зменшення такого рівня в порівнянні з попередньою ситуацією, вважає прем'єр Угорщини.

Нагадаємо, прийнятий українським парламентом закон "Про освіту", зокрема визначає, що мовою освітнього процесу у навчальних закладах є державна мова. Цей документ викликав гостру критику з боку Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії, які поскаржилися на Київ до Ради Європи і ОБСЄ, оскільки, на думку цих країн, закон утискує права меншин, які проживають в Україні, на отримання освіти рідною мовою. 21 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс скасував свій візит в Україну через прийняття цього закону.

25 вересня глава угорського МЗС Петер Сіярто заявив, що уряд Угорщини блокуватиме всі подальші спроби України тісніше інтегруватися до Європейського Союзу через підписаний президентом України Петром Порошенком закон "Про освіту".

Джерело: Європейська правда

QHA