БУДАПЕШТ (QHA) -

У столиці Угорщини проходить саміт групи "16+1", який має на меті зміцнення співпраці між країнами Центрально-Східної Європи та Китаєм.

Як заявила прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло, у Будапешті, крім економічних переговорів, у колі країн регіону та Китаю запланована також окрема зустріч прем'єрів Польщі та Китаю.

Шидло та один із керівників КНР Лі Кецян зустрічалися вже двічі. Минулого тижня віце-прем'єр, міністр розвитку і фінансів Матеуш Моравецький підкреслював, що співпраця Польщі з Китаєм розвивається дуже добре. Однак політик звернув увагу на те, що в торгівлі має відбутися зміна несприятливої для Польщі тенденції.

Відзначимо, що ініціатива "16+1" об'єднує 16 країн регіону (Албанія, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Македонія, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія, Словенія та Словаччина) і Китай .

Україна не бере участі у роботі групи.

Раніше QHA повідомляло, що представники МЗС Польщі та України і радники президентів двох країн обговорять питання зняття напруженості в двосторонніх відносинах.

Як писало QHA, Україна доносить свою позицію з історичних питань і розраховує на розуміння польської сторони.

Джерело: Польське Радіо

QHA