КИЇВ (QHA) -

Рішення Угорщини заблокувати засідання комісії Україна — НАТО мало вплине на співпрацю Києва з Альянсом. Про це сьогодні заявив заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков, передає кореспондент QHA.

— Звичайно, для України це іміджеві втрати, але у неї є всі необхідні інструменти, щоб активно взаємодіяти з міжнародними партнерами. Буквально менше двох тижнів тому міністр оборони України генерал Степан Полторак мав зустріч з Джеймсом Меттісом, і американська сторона зараз повністю розуміє той прогрес і все, що було зроблено. Американці так само, як і представництво НАТО в Україні, чітко говорять, що пріоритет України в цьому році — ухвалення закону про держбезпеку і оборону. Тобто, українська сторона, незважаючи на блокування, активно взаємодіє з усіма партнерами, і, у разі необхідності, є можливість того, щоб через представництво України в Брюсселі або по лінії міністерства оборони продовжити взаємодію з міжнародними партнерами, — упевнений Белесков.

Нагадаємо, раніше Угорщина заблокувала засідання комісії Україна — НАТО через невдоволення новим законом України про освіту, який нібито утискає права українських угорців на отримання освіти рідною мовою.

Як повідомляло QHA, Венеціанська комісія вважає претензії Будапешта до Києва необгрунтованими.

QHA