КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що Угорщина не зможе заблокувати розвиток двосторонніх відносин Україна – НАТО. Про це сьогодні, 20 березня, заявила речник МЗС Мар'яна Беца.

— Я не думаю, що Угорщина може заблокувати на рівні НАТО двосторонні відносини .... Дуже шкода, що перед виборами в Угорщині передвиборна риторика перемагає над тими двосторонніми відносинами і тими позитивними їхніми складовими, — зазначила вона.

За її словами, українська сторона відкрита до діалогу.

— Це свідомі політичні маніпуляції та відверте перекручування реальності. Нам шкода, тому що ми конструктивно налаштовані на діалог з будь-яких питань ... Ми постійно намагаємося взаємодіяти з нашими угорськими колегами і через посольство, і на різних міжнародних майданчиках, — сказала Беца.

Вона зазначила, що розміщення у Берегово на Закарпатті батальйону ЗСУ необхідно для організації безпеки і попередження провокацій.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що незадоволений планами Міністерства оборони України відновити військову частину в місті Берегово Закарпатської області.

Нагадаємо, Сіярто заявив, що Угорщина не підтримує проведення зустрічі міністрів оборони Євросоюзу і України, яка відбудеться у квітні, і буде блокувати проведення комісії Україна – НАТО за участі президента України Петра Порошенка у липні. Це вже не перші антиукраїнські кроки Будапешта. Раніше угорський уряд неодноразово втручався у внутрішні справи України, роздаючи угорські паспорти жителям Закарпаття і вимагаючи скасувати Закон України "Про освіту".

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA