БУДАПЕШТ (QHA) -

Угорщина не підтримує проведення зустрічі міністрів оборони Євросоюзу і України, яка відбудеться у квітні, і буде блокувати проведення комісії Україна – НАТО за участю президента України Петра Порошенка у липні. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

— Щодо України Угорщина не має інших інструментів, окрім як блокувати міжнародні, європейські та євроатлантичні прагнення Києва. Відповідно, Угорщина не підтримує проведення зустрічі міністрів оборони ЄС – Україна, запланованої на квітень, а також саміт НАТО – Україна, запланований на це літо, — цитують на сайті угорського уряду главу МЗС.

Сіярто зазначив, що Угорщина підтримає Україну тільки у тому випадку, якщо українська сторона надасть гарантії, що закон про освіту не набуде чинності до 2023 року.

— Україна має гарантувати, що закон, який грубо порушує права меншин, до зазначеного терміну не буде введений ні в якій формі, а протягом цього періоду Київ проведе необхідні консультації з угорської громадою і реалізує те, що буде узгоджено на цих перемовинах, — сказав він.

Окрім цього, глава МЗС Угорщини підкреслив, що спільно з Європейським союзом очікує від України виконання рекомендацій Венеціанської комісії, консультацій з нацменшинами і заборони на зменшення прав.

— Тому мають розпочатися перемовини з угорською національною громадою і призупинення реалізації закону про освіту в Україні, — зазначив він.

Нагадаємо, заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков заявив, що рішення Угорщини заблокувати засідання комісії Україна – НАТО мало вплине на співпрацю Києва з Альянсом. Він зазначив, що для України це іміджеві втрати, але також є всі необхідні інструменти, щоб активно взаємодіяти з міжнародними партнерами.

Як повідомляло QHA, Венеціанська комісія вважає претензії Будапешта до Києва необгрунтованими.

QHA