КИЇВ (QHA) -

Представники європейських організацій обговорюють створення міжнародного руху солідарності з кримськотатарським народом. Про це в ході прес-конференції «YES TO UKRAINE — політика Австрії з інтеграції країн Балкан до ЄС як модель для України» у Києві заявив член Меджлісу кримськотатарського народу, директор «Кримськотатарського ресурсного центру» Ескендер Барієв, передає кореспондент QHA.

— Нещодавно у Лондоні, де я перебував із робочим візитом, у присутності ряду міжнародних організацій виникла ідея створення міжнародного руху солідарності з кримськотатарським народом. Зараз над реалізацією цієї ідеї почалася активна робота. Вже завдяки пану Гюнтеру (Гюнтер Фехлінгер, президент ініціативи «Європейці за податкову реформу») ми провели ряд зустрічей з іноземними журналістами, повідомив він.

У перспективі, на думку Ескендера Барієва, в контексті створення даного процесу можна вибудувати два напрямки, за якими проводитиметься робота. Перший — це захист прав людини, і як досвід Косова може посприяти захисту прав кримськотатарського народу, проти якого в окупованому Криму провадяться репресії. Другий напрямок  той, яким українці хочуть бачити майбутнє Криму.

З огляду на досвід Косово, ми повинні подумати про те, яку модель ми можемо побудувати у Криму, в якому всі жителі, незалежно від національності та віросповідання, почувалися б повноправними жителями регіону,  зазначив Барієв.

Член Меджлісу кримськотатарського народу наголосив, що жителі Республіки Косово «змогли домогтися незалежності та міжнародної підтримки тільки завдяки тому, що з одного боку вони були консолідовані, а з іншого  працювали над пошуком друзів у всьому світі».

У свою чергу, Гюнтер Фехлінгер зазначив, що сподівається на співпрацю між Україною і Косово на шляху України до членства у Європейському Союзі.

QHA