БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Депутати Європейського парламенту рішуче засуджують вирок, винесений судом в РФ кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і вимагають від влади Росії негайно перевести його в Україну. Про це повідомив «УНІАН».

— Ми, депутати Європейського парламенту, рішуче засуджуємо той факт, що кримськотатарському активісту Руслану Зейтуллаєву був винесений вирок на 12 років ув'язнення. У зв'язку з цим ми вимагаємо від російської окупаційної влади надати українському консулу вільний доступ до Зейтуллаєва, і перевести його в Україну, йдеться у заяві.

Дипломати вимагають також забезпечити йому негайне медичне обстеження і госпіталізацію у зв'язку з його тритижневим голодуванням.

— Ми рішуче засуджуємо всі нелегальні і незаконні репресії російської окупаційної влади щодо кримських татар, яких переслідують під фальшивим приводом боротьби з ісламським радикалізмом у рамках так званої «Хізб ут-Тахрір».

Заяву підписали 11 депутатів ЄП: Пятрас Ауштрявічюс, Міхал Боні, Реббека Хармс, Чарльз Теннок, Яромир Щетина, Джулі Ворд, Павел Свобода, Анна Фотига, Іван Стефанек, Тібор Шаній, Антанас Гуога.

Як повідомляло раніше QHA, Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі з відбуванням у виправній колонії суворого режиму.

4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Правозахисники повідомляли, що голодування було «мокрим» — Руслан пив чай ​​без цукру.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму було затримано чотирьох кримських мусульман, зокрема і Руслана Зейтуллаєва, за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

QHA