КИЇВ (QHA) -

До Верховної Ради подано законопроект про визнання добровольців, які брали участь в АТО, учасниками бойових дій.

Про це повідомив народний депутат України Юрій Левченко у рамках презентації проекту закону, яка проходила у Києві 10 жовтня, передає кореспондент QHA.

За його словами, законопроект №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їхній соціальний та правовий статус» забезпечить «добробатам», а також їхнім родичам відповідний статус і соціальні гарантії на державному рівні.

— Держава, якій люди віддають своє життя, не шанує їх. На рівні українського законодавства добровольці не були прирівняні до ЗСУ або Нацгвардії. Це неприпустимо. Ми повинні робити все можливе, щоб добровольці, які не були включені до складу ЗСУ, були визнані учасниками бойових дій, сказав Левченко.

Даний законопроект пропонує визначити добровольців учасниками бойових дій в разі їхнього залучення до антитерористичної операції на сході України не менше ніж на 30 календарних днів. Тим добровольцям, які отримали поранення, цей статус буде надано незалежно від кількості днів. Також пропонується визнати інвалідами війни осіб, які у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ брали участь в бойових діях і стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, і поширити на цих осіб і членів їхніх сімей гарантії та пільги згідно із законом України про статус ветеранів війни .

Активісти звернулися до президента України та голови ВРУ із закликом підтримати проект закону. Зокрема з таким закликом виступили українські громади США, Австралії, Греції, Франції, Латвії, Німеччини та інших країн.

Нагадаємо, 10 жовтня набув чинності закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей».

QHA