КИЇВ (QHA) -

До Верховної Ради України сьогодні, 7 квітня, надійшов проект закону № 6315, який повинен визначити статус кримськотатарського народу. Відповідна інформація опублікована на сайті українського парламенту.

Ініціаторами проекту закону виступили більше 20-ти народних депутатів України, у тому числі Рефат Чубаров, Георгій Логвинський, Дмитро Білоцерківець та інші.

Даний проект законопроекту має на увазі переформування Автономної Республіки в національно-територіальну автономію. Крім того, вказуються деякі аспекти реалізації корінного народу Криму, право на самовизначення в рамках української держави.

— Державна політика щодо кримськотатарського народу повинна базуватися на визнанні та забезпеченні права кримськотатарського народу на самовизначення, а саме праві вільно визначати свій політичний статус і вільно забезпечувати свій економічний, соціальний і культурний розвиток у межах території Української держави та відповідно до законодавства України; дане право реалізується через національно-територіальну автономію кримських татар у складі унітарної України, яка створюється в межах території Кримського півострова, — сказано в проекті закону.

Крім того, вказується, що Україна виступила з гарантією збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу і всіх національних меншин України.

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада рекомендувала президенту України Петру Порошенку змінити статус Криму в Конституції України з територіальної на Кримськотатарську національну автономію.

ФОТО: інтернет

QHA