ЄРЕВАН (QHA) -

У Вірменії після переходу до парламентської форми правління у 2015 році парламент вперше обрав четвертого президента країни. Ним став колишній прем'єр-міністр і дипломат Армен Саркісян. Про це повідомляють вірменські ЗМІ.

За Саркісяна проголосувало 90 депутатів зі 105, 10 голосів були «проти», четверо депутатів не голосували, один бюлетень визнали недійсним.

Кандидатуру Армена Саркісяна висунуло 65 депутатів від фракцій «Республіканська партія Вірменії» і «Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн».

Президент стане до виконання посадових обов'язків 9 квітня, після закінчення повноважень чинного глави держави Сержа Саргсяна.

У той же день — 9 квітня — уряд подасть у відставку, а прем'єр-міністра обере правляча партія або правляча коаліція.

Армен Саркісян займався дипломатичною роботою з 1991 року. У 1992 — 1996 рр. був старшим послом у Європі, послом в Євросоюзі, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Ватикані і главою місії Вірменії у ЄС.

З 1996 по 1997 роки обіймав посаду прем'єр-міністра Вірменії.

Нагадаємо, делегація Вірменії, яка прибула на сесію Парламентської асамблеї чорноморської економічної співпраці (ПАЧЕС) у Києві, залишила залу засідань на знак протесту проти того, що нарада, проведена з ініціативи глави української делегації, відбулась без її представників. Вірменська делегація назвала такі дії «порушенням традицій і суті структури».

Джерело: ARKA

QHA