КИЇВ (QHA) -

В будівлі Верховної Ради України встановили рентген-обладнання, щоб перевіряти особисті речі народних депутатів.

Біля входу, куди заходять тільки нардепи, поставили додаткову стрічку для перевірки сумок депутатів.

Згідно з даними правоохоронців, 21 березня нардепи вже почали здавати зброю при вході в Раду.

Так, 21 березня Верховна Рада ухвалила закон про порядок доступу до парламенту, згідно з яким депутатам потрібно проходити через раму металошукачів.

Відповідно до закону, «в будівлі, де працюють Верховна Рада, президент, Кабінет міністрів, а також де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною або вогнепальною зброєю, окрім осіб, які, згідно із цим законом, здійснюють державну охорону відповідної будівлі».

Окрім цього, не будуть впускати також осіб «з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами усіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами або горючими твердими речовинами, піротехнічними засобами».

QHA повідомляло, що 15 березня народного депутата Надію Савченко вивели з сесійної зали Верховної Ради. Представник президента у парламенті Ірина Луценко заявила журналістам, що Савченко вивели із зали через те, що вона становила загрозу для оточуючих, оскільки у неї виявили пістолет і ручну гранату.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко у залі Верховної Ради звинуватив Савченко у підготовці теракту і заявив, що буде домагатися її арешту.

Джерело: Українська правда

QHA