АНКАРА (QHA) -

Датою референдуму про внесення поправок до конституції Туреччини призначено 16 квітня. Про це повідомили у Вищій виборчій комісії республіки 10 лютого, передає Анадолу.

Відповідно до затверджених президентом країни Реджепом Ердоганом поправок, за які голосуватимуть громадяни Туреччини, передбачається перехід від парламентської до президентської республіки.

У разі, якщо турецький народ підтримає на референдумі нові конституційні поправки, президент Туреччини припинить виконувати лише представницькі функції - його повноваження будуть розширені. Так, саме гарант держави матиме право оголошувати режим надзвичайного стану, призначати і знімати з посади міністрів, а також розпускати парламент. Крім того, термін президентських повноважень складатиме п'ять років, причому президент Туреччини зможе обиратися більше ніж на два терміни. При цьому одночасно він буде главою уряду, а пост прем'єр-міністра планується скасувати в 2019 році.

Нагадаємо, робота над новим проектом турецької конституції почалася після проваленої спроби військового перевороту, організованої терористичною організацією Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ). Наразі в Республіці діє конституція 1982 року. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на відкритті осінньої сесії парламенту акцентував увагу на необхідності внесення змін до основного закону країни.

ФОТО: інтернет

QHA