БУРСА (QHA) -

У турецькому місті Бурса 29 червня урочисто відкрили Почесне консульство України.

На церемонії відкриття були присутні перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, депутат Партії справедливості та розвитку (ПСР) від міста Бурси Хюсейн Шахін, губернатор Бурси Ізеттін Кючюк, заступник губернатора Бурси Ергун Гюнгьор, голова філії Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар в Бурсі Юнус Гюнері, глава муніципалітету міста Бурси Векілі Абдулкадрр Карлик, голова філії Товариства соціальної та культурної взаємодії Шюкрю Онер, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, а також Почесний консул України в Бурсі Гьоркем Шехсувар.

На відкритті президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков розповів про «Промислову ярмарку», яка пройде в Бурсі з 28 листопада по 2 грудня, і запросив на ярмарок українських підприємців.

— Це не просто відкриття консульства, це означає, що дві країни стали ближчими одна до одної. Шановний консул Гьоркем Шехсувар — людина, яка, безумовно, успішно і гідно виконуватиме покладені на нього обов'язки. Бурса — дуже розвинене місто, як у сфері торгівлі, так і в сфері культури. Ми знаємо це, і консул Гьоркем Шехсувар знає це. І разом ми можемо вдосконалювати Бурсу, яка буде допомагати розвивати відносини між нашими країнами, — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга на урочистій церемонії розрізання червоної стрічки.

Як заявив Почесний консул України в Бурсі Гьоркем Шехсувар кореспонденту QHA, промисловість — одна з головних причин відкриття нового консульства в Туреччині:

— Україна добре розвинена в деяких галузях промисловості, а Бурса є для Туреччини важливим індустріальним центром. Саме тому ми подумали, що необхідно встановити відносини між Україною і Бурсою. Наше консульство буде виконувати вимоги і шукати рішення проблем українців, які живуть тут, і турецьких підприємців, які хочуть поїхати до України. В Україні діє 600 турецьких фірм, там приблизно 2 млрд доларів інвестицій. І ми націлені збільшити і без того великі обсяги продажів. У найближчому майбутньому ми плануємо познайомити наших турецьких підприємців, які живуть в Бурсі, з Україною.

Після урочистого відкриття Почесного консульства України в Бурсі відбулося урочисте відкриття виставки під назвою «50 винаходів, які Україна подарувала світові» у Музеї історії міграції та Культурному центрі імені Ататюрка. У рамках відкриття виставки були представлені фотографії, що розповідають про життя і про роки депортації легендарного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, зібрані під назвою «Історія переселенців». Крім фотографій, гостям виставки показали, як у період депортації кримських татар силою вантажили у вагони.

QHA