КАРАБЮК (QHA) -

З 3 по 4 листопада в турецькому місті Карабюк за організації посольства України в Туреччині, Центру євразійських досліджень (AVIM) і Карабюкського університету відбулася конференція в зв'язку з 25-ми роковинами встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною.

Про це повідомляється на сайті посольства України в Турецькій Республіці.

В урочистому відкритті симпозіуму взяли участь Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, голова (AVIM) Алєв Килич, ректор Карабюкського університету Рефік Полат та ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Сам захід на два дні зібрав велику кількість запрошених спікерів, академіків і студентів як з Туреччини, так і з України.

Ректор Карабюкського університету в своєму вступному слові наголосив, що даний симпозіум є відмінним прикладом продовження міцних відносин між двома державами, а також висловив надію на те, що в майбутньому буде встановлена тісна співпраця між вищими навчальними закладами України і Туреччини.

У свою чергу, Андрій Сибіга наголосив, що відносини між Україною та Туреччиною мають ще більш глибоке історичне минуле, ніж просто 25 років встановлення дипломатичних відносин.

— Зараз ми можемо говорити про новий рівень і темпи розвитку нашого стратегічного співробітництва. Ми досягли також значних успіхів в економіці. У цьому році вперше наша двостороння торгівля зросла на 16%. У той же час Туреччина входить до п'ятірки торгових партнерів України, — зазначив Сибіга.

Український посол також поінформував всіх учасників і гостей симпозіуму про російську агресію в Україні та нагадав, що офіційний Київ цінує принципову позицію Туреччини в питанні підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

Протягом двох днів учасники симпозіуму обговорювали досить широкий спектр питань, починаючи з історичного контексту турецько-українських відносин, ролі кримськотатарського народу в їхньому розвитку, закінчуючи сьогоднішнім станом і майбутніми перспективами цих відносин.

Проведений симпозіум став також відмінним приводом для встановлення співпраці між Прикарпатським і Карабюкським університетами.

Нагадаємо, що за результатами переговорів українського посла Андрія Сибіги і ректора Карабюкського університету була досягнута домовленість про викладання з наступного року в турецькому ВНЗ української мови.

QHA