ВАШИНГТОН (QHA) -

США схвалили позицію Російської Федерації щодо введення миротворців ООН на Донбас, проте з умовою — ввести їх на всю територію збройного конфлікту, включаючи і тимчасово підконтрольні терористам «ДНР/ЛНР» регіони. Про це заявила прес-секретар Державного департаменту США Хізер Нойерт.

Представник Держдепу зазначила, що миротворці зможуть захистити цивільне населення і допомогти у питанні врегулювання збройного конфлікту на Сході України.

Будь-яка миротворча сила має широкий мандат для забезпечення миру і безпеки по всій окупованій території України, — вказала Нойерт.

Як раніше повідомляло QHA, президент Росії Володимир Путін 5 вересня заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішенню конфлікту на південному сході України, і доручив МЗС РФ подати проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН.

МЗС України піддав заяву Путіна критиці, заявивши, що слова президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту подати свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею проведення миротворчої операції, яка в такому разі не служитиме досягненню головної мети — встановленню миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.

Заява Путіна підтримав міністр закордонних справ Федеративної республіки Німеччина Зігмар Габріель.

ФОТО: інтернет

QHA