ВАШИНГТОН (QHA) -

Сполучені Штати Америки не будуть обговорювати жодних «обмінів» територій України. Про це заявив після зустрічі з держсекретарем США Рексом Тіллерсона глава МЗС України Павло Клімкін, передає «Голос Америки».

Тіллерсон на зустрічі з Клімкіним також зазначив, що питання України має фундаментальну важливість для США.

— Ми говорили про контакти, і про те, яким чином ми будемо взаємодіяти в найближчому майбутньому у сфері протидії російській агресії. Дуже чітко прозвучала теза, що не може бути, жодним чином, жодних формальних, неформальних, фантастичних, міфологічних обмінів. Питання України жодним чином не буде вирішуватися в контексті з іншими питаннями. Питання України є фундаментально важливим для Сполучених Штатів Америки, заявив міністр.

Крім цього, держсекретар США ще раз підтвердив, що санкції з Росії буде знято лише тоді, коли Кремль припинить свої агресивні дії та деокупує Крим та ОРДЛО.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, серед іншого, була прописана ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Прокуратура Автономної Республіки Крим 21 лютого відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення державної зради народним депутатом Андрієм Артеменком.

В інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal український олігарх Віктор Пінчук зазначив, що він вважає вирішення конфлікту на Сході України нагальнішою для країни проблемою, аніж повернення Криму. Він висловив думку, що повернення анексованого Росією півострова під суверенітет України може відбутися мирним шляхом через 15-20 років у разі економічного зростання України.

На даний момент Служба безпеки України розслідує справу про зазіхання бізнесменом Віктором Пінчуком на територіальну цілісність України.

ФОТО: інтернет

QHA