НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

У платників податків Сполучених Штатів Америки існують мінімум чотири основні причини допомагати українцям у їхньому протистоянні російській агресії. Про це у своїй статті для USA Today написав президент американської політичної організації «Council on Foreign Relations» (дата заснування — 1921 рік, штаб-квартира знаходиться у Нью-Йорку) Річард Хаасс.

Таким чином Хаасс відповів на запитання держсекретаря США Рекса Тіллерсона, адресоване європейським політикам в Італії. Цим питанням Тіллерсон натякнув, що Європа, яка може стати наступною мішенню планів РФ, надає недостатню підтримку Україні в її захисті власної територіальної цілісності.

У своїй статті американського видання Хаасс стверджує, що першою причиною допомоги Україні є недопущення порушення основних принципів міжнародного права, зокрема змін кордонів держав військовим шляхом. Він згадав дії Саддама Хуссейна у Кувейті 1990 року, які призвели до порушення безпеки у регіоні.

Другою причиною експерт називає безпосередньо політику президента РФ Володимира Путіна. Він стверджує, що Путін постійно намагається затвердити «велич Росії» за допомогою військової, кібернетичної та енергетичної сили. Для США важливо дати зрозуміти президенту РФ, що за допомогою силових сценаріїв у сучасному світі лідерства не домогтися.

Третя причина — порушення «Будапештського меморандуму». Хаасс зазначив, що країна, яка добровільно відмовилася від ядерного озброєння, поклавшись на гарантії безпеки США, потому стала жертвою зовнішньої агресії. Експерт стверджує, що це згубно впливає на авторитет США у світі. Тим більше що подібна поведінка РФ може стати причиною зриву глобального ядерного роззброєння.

Слово країни це її зобов'язання. І щоразу, коли США не дотримується своїх слів, це заохочує ворогів кинути виклик американцям та їхнім союзникам.

Четверта причина експерт зазначив, що жодна проблема не залишається локальною в тісно інтегрованому сучасному світі. Він згадав теракти у США та кібератаки Росії на урядові сайти і сайт Демократичної партії під час минулорічних виборів.

— Ігнорування того, що відбувається в Україні або ще десь у світі не зробить нас розумнішими, здоровішими або багатшими. Це тільки зробить нас менш захищеними, стверджує президент організації.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, держсекретар США Рекс Тіллерсон на зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним на початку березня підтвердив, що Сполучені Штати Америки не будуть обговорювати жодних «обмінів» територій України. Він також зазначив, що суверенітет України має фундаментальну важливість для США.

Крім цього держсекретар США ще раз запевнив українську сторону в тому, що санкції з Росії будуть зняті лише тоді, коли Кремль припинить агресивні дії та деокупує Крим і ОРДЛО.

ФОТО: інтернет

QHA