МОСКВА (QHA) -

Свідки на засіданні вказали, що книга, яку знайшли під час обшуку Бібліотеки української літератури у Москві, була вилучена там же ще 2010 року співробітниками правоохоронних органів. Про це із засідання суду у справі директора державної бібліотеки Наталії Шаріної передає видання Медіазона.

Так, свідок Олена Расаденкова, завідувачка відділом зберігання та видачі фондів у Бібліотеці української літератури, а в минулому співробітник відділу обробки, на допиті у суді розповіла, що під час обшуку у бібліотеці 2015 року знайдені ті самі нібито «екстремістські матеріали», що були вилучені п'ять років тому.

— Я знаю, що ця книга була знайдена у бібліотеці, але вона була вилучена під час обшуку 2010 року. Як її знайшли під час обшуку 2015 року, я не знаю, — заявила на суді свідок у справі.

Співробітник бібліотеки повідомила, що займалася звіркою книг щодня, побоюючись нових обшуків і тому не помітити книгу вона не могла.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, директору бюджетної установи РФ «Бібліотека української літератури» Наталії Шаріній було висунуто звинувачення у «розпалюванні ненависті або ворожнечі з використанням службового становища». Це стаття 282, частина 2 КК РФ карається позбавленням волі терміном до 5 років. Також їй інкримінується «розтрата в особливо великих розмірах», за що передбачається ув'язнення до 10 років. Розслідування було ініційоване через донос колишнього співробітника бібліотеки, згідно з яким у бібліотеці знаходилася книга авторства українського націоналіста Дмитра Корчинського. При цьому вказується, що зазначена літературна праця лежала в недоступному для читачів місці, а Наталія Шаріна взагалі стверджує, що книга була підкинута російськими поліцейськими, які проводили обшук. Звинувачення у розтраті, за словами Шаріної, також сфальсифіковані. Юристи бібліотеки навіть не були допущені до суду, щоб опротестувати факт «розтрати».

ФОТО: інтернет

QHA