СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Біля будівлі МВС і Держради окупованого Сімферополя громадські активісти почали влаштовувати поодинокі пікети, повідомляють люди, що ведуть прямі трансляції з місця подій.

Один з активістів тримає плакат з написом: «Путін! Наші діти не терористи і екстремісти», повідомляє Рустем Усеїнов. У другого з протестувальників — вимога до МВС звільнити 76-річного Караметова. На даний момент до другого з активістів підійшла місцева «поліція». Ймовірно, третій активіст перебуває поруч із «Верховним судом» або Радміном.

За останніми даними, трьох старих людей, які вийшли з одиночним пікетом, затримали і відвезли у відділення поліції.

Адвокат Едем Семедляєв опублікував імена затриманих (їх виявилося четверо):

Давлатов Ярикул Темирович
Дьячков Олександр Вікторович
Сейтумеров Сейтумер Шукрієвич
Тейфук Селім Ришатович

Зараз їх намагаються допитати співробітники поліції.

Повідомляють ім'я п'ятого затриманого — Осман Аблаєв.

Також стало відомо про затримання Емірусеїнова Решата, Німетіллаєва Сінавера і правозахисниці Гемеджи Лілі.

Загалом — восьмеро затриманих.

Адвокат Джеміль Темишев повідомив, що він надаватиме допомогу затриманим у Центральному райвідділі, в той час як Едем Семедляєв — у Залізничному, Еміль Курбедінов — у Київському.

За інформацією глави ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїру Смедляєва, одного з затриманих сьогодні Ярикула Давлатова судитимуть у Залізничному районному суді Сімферополя. Він додав, що Ярикул-аг'а проводив свій пікет не на території суду.

Як повідомляло раніше QHA, Сервера Караметова затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. На момент затримання Караметов стояв біля будівлі суду з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти — не терористи!». Внизу було також приписано: «Досить звинувачувати кримських татар!».

8 серпня «суд» Сімферополя оштрафував літнього активіста на 10 тисяч рублів нібито за «непокору поліції». Пізніше він же відхилив Апеляційну скаргу.

Зазначимо, що Сервер Караметов страждає на хворобу Паркінсона і порушення мови, незважаючи на це, російські силовики затримали його і два дні тримали у суді.

QHA