МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 25 лютого, в російських містах відбуваються акції пам'яті опозиціонера Бориса Нємцова, убитого під стінами Кремля 27 лютого 2015 року.

На мітинг у столиці Татарстану Казані вийшли близько 100 осіб, серед них — прихильники "Відкритої Росії", політик Олексій Навальний та кандидат у президенти Ксенія Собчак.

У столиці Сибіру Новосибірську колона пройшла центральною вулицею міста до пам'ятника жертвам політичних репресій, де почався узгоджений з владою мітинг. В акціях взяло участь від 80 до 100 чоловік.

Також планується акція у Москві. Збір учасників відбудеться о 13:00 на Страсному бульварі, колона рухатиметься бульварами з закінченням ходи на проспекті Сахарова.

О 14:00 розпочнеться мітинг у Санкт-Петербурзі на площі Фінляндського вокзалу.

Опозиція планує провести акції у Пермі, Уфі, Нижньому Новгороді, Ульяновську, Чебоксарах, Ростові-на-Дону і у низці інших міст Росії. Окрім РФ, акції пам'яті відбудуться в Україні, Чехії, США, Німеччині, Великобританії, Литві та ін.

QHA повідомляло, що донька політика, журналістка Жанна Нємцова заявила, що демонтаж меморіальної таблички з будинку на Малій Ординці, де жив опозиційний політик Борис Нємцов, є незаконним.

Раніше у Москві з будинку на Малій Ординці, де жив політик Борис Нємцов, демонтували меморіальну табличку.

Меморіальну табличку з написом «Тут жив політик Борис Нємцов, який загинув від руки найманого вбивці 27 лютого 2015 року» встановили на будинку політика 7 вересня 2017 року. Рішення про її установку на фасаді будинку ухвалили власники квартир будинку.

Голосування за розміщення меморіалу організував муніципальний депутат Сергій Марков, який живе у цьому будинку. Влада Москви у той же день заявила, що має право демонтувати меморіальну дошку. Департамент культурної спадщини Москви пояснив це тим, що установку таблички не погодили з міською владою.

Джерело: Казанський репортер, Інтерфакс

QHA