РІВНЕ (QHA) -

Авторами документального фільму є журналіст Денис Казанський, народний депутат 7-8 скликань Єгор Фірсов (позбавлений мандата), координатор «Товариство 22 лютого» Денис Каплунов. Зокрема у фільмі йдеться про необхідність побудови нової державності в Україні. Кожна влада, яка приходить, — це породження колишньої, тому в країні нічого не змінюється такий головний лейтмотив можна означити при перегляді фільму. Автори запевняють, що не переслідували політичну мету, а натомість хочуть показати людям, як змінювати владу та контролювати її.

Головними героями стрічки стали колишній президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, нинішній глава держави Петро Порошенко та олігархи. Також розповідається про становлення політичної еліти  на основі клептократичної системи, про те, як олігархи накопичували свої капітали шляхом мародерства, а до влади могли приходити навіть люди, пов’язані з криміналом.

Фільм, на думку його авторів, має закликати виборців думати та обирати представників найвищої влади свідомо. Денис Казанський та Єгор Фірсов кажуть, що хочуть поїздити по країні, почути думки людей, дізнатися про їхнє світобачення  чого вони чекають від політиків. Після сеансу роздавали анкети.

Основний лейтмотив фільму  у найвищому керівництві країни змінилися лише персоналії, але правила гри лишилися тими ж. Також ставиться питання  чому Україну значно випередили сусідні країни. Відповідь, на думку авторів, криється у тому, що після проголошення незалежності в Україні до влади прийшли радянські керівники, а потім почалося накопичення капіталу олігархів, які досі керують країною.

Серед головних нинішніх політиків, яких неодноразово обирали на ті чи інші посади, автори стрічки назвали Порошенка, Тимошенко, Ляшка, Луценка. Проте виборець продовжує їх обирати.

Після перегляду присутні ділилися думками.

— Якщо людина знатиме, що її переоберуть, як Юлію Тимошенко, яка ще з 90-х у політиці, то вона не нестиме відповідальності. А якщо знатиме, що не переоберуть, то буде ретельніше підходити до того, що обіцяла, каже Денис Казанський.

Проте рівняни заперечують  мовляв, немає за ким іти, потрібен лідер, а зараз, мовляв, уже нікому не довіряють. Казанський же пропонує свідомо ставитися до обрання саме на виборах.

— Виборець повинен ту частину, яка колишня, викреслювати. Для вас не повинно існувати тих політиків, які були. А щодо нових, то ніхто не може дати гарантію, але вони вже будуть думати про відповідальність, зазначив він. 

Глядачі подякували авторам фільму за те, що називають конкретні прізвища. У свою чергу автори закликали рівнян постійно контролювати владу, бути активними та карати дискредитованих політиків відсутністю підтримки на виборах.

QHA