КРАСНОДАР (QHA) -

Українських консулів не пустили на судове засідання у справі незаконно заарештованого в Росії громадянина України Павла Гриба, повідомив на своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, це прояв беззаконня і свавілля російської псевдосудової системи.

— Наших консулів не пускають на засідання суду у справі Павла Гриба в Краснодарі. Тотальне беззаконня і свавілля російської псевдосудової системи. Це переходить усі межі — порушення усіх міжнародних норм, — написав глава МЗС.

Раніше в ЄС заявили, що очікують негайного звільнення українця Гриба та інших українських громадян, які утримуються в Росії.

Нагадаємо, українець Павло Гриб зник безвісти 24 серпня у Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли в Смоленську область, де «законно» оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

За офіційною інформацією, з 25 серпня Павло Гриб знаходиться в краснодарському СІЗО. Влада Росії намагається звинуватити його у тероризмі. До нього довго не пускали адвоката і українських консулів. Також російська влада не пропускає до Гриба українських медиків.

QHA