СТРАСБУРГ (QHA) -

Учора, 20 лютого, Постійне представництво України при Раді Європи провело День Криму. Захід був приурочений до третьої річниці початку незаконної окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, повідомила прес-служба представництва.

— На тлі численних європейських проблем завдання Дня Криму в Раді Європи очевидне — утримати кримське питання серед пріоритетів міжнародного порядку денного, привернути додаткову увагу держав-членів, керівництва та експертів Ради Європи до ситуації на півострові, проінформувати їх про тихий терор окупаційної влади і наслідки російської агресії, — зазначив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Дипломат підкреслив, що у 2017 році Україна очікує від Ради Європи не просто чергового засудження незаконної окупації Криму, а й конкретних дій для захисту прав людини і прискорення деокупації.

У День Криму були організовані наступні події: брифінг представників громадських організацій та їх зустрічі з дипломатами Ради Європи з метою обговорення ситуації з правами людини на окупованому півострові; відкриття виставки "Displaced. 12 історій з України"; поширення буклету "Вкрадений півострів. Правда про український Крим"; відкриття інформаційного стенду; початок інформаційної розсилки "Дайджест кримських новин".

 

Повідомляється, що протягом тижня відвідувачі Палацу Європи зможуть ознайомитися з виставкою, що представила історії дванадцять українців, які стали внутрішньо переміщеними особами в результаті російської агресії в Криму і на Донбасі.

День Криму в Раді Європи став важливим кроком України у цій організації, спрямованим на боротьбу з російською агресією та подолання її соціально-гуманітарних наслідків.

ФОТО: інтернет

QHA