КИЇВ (QHA) -

Фракція «Народний фронт» зареєструвала проект постанови про визнання Україною нелегітимними виборів президента РФ, їхніх результатів, правових наслідків і актів нелегітимно обраної особи на цю посаду. Про це на погоджувальній раді повідомив один з авторів постанови, керівник фракції Максим Бурбак.

Він зазначив, що вибори президента РФ, які відбулися 18 березня, є нелегітимними.

— Так звані вибори були очевидною насмішкою над демократією і грубою наругою над правами людини. Ці так би мовити вибори оголосила нелегітимна Дума, яка у 2016 році обиралася на тимчасово окупованій території України. Цього нібито президента так само обирали в окупованому Криму. Таким чином, тільки на цій підставі Путіна не можна вважати легітимним президентом РФ, — цитує прес-служба «Народного фронту» Бурбака.

Керівник фракції підкреслив, що Верховна Рада має ухвалити відповідну постанову.

— Верховна Рада має ухвалити відповідну постанову, в якій ми дамо належну політичну і правову оцінку фарсу, який в Росії називають виборами президента. Проект постанови № 8153 вже зареєстрований депутатами фракції «Народний фронт», — зазначив він.

QHA повідомляло, що Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Раніше Канада також заявила про невизнання виборів в Криму. У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на анексованому півострові.

Таку ж заяву зробила і Словаччина, яка заявила, що не визнає вибори президента Росії в окупованому Криму і наполягає на повному виконанні мінських угод, які є умовою для перегляду санкцій проти РФ.

QHA