КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко запропонував внести зміни до Конституції щодо недоторканності народних депутатів.

Проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) під номером 7203 зареєстрований ним у Верховній Раді 17 жовтня.

Зокрема пропонується виключити зі статті 80 Конституції пункти: «Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність» та «Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані». Закон має набути чинності 1 січня 2020 року.

Порошенко заявив, що недоторканність народних депутатів перетворилася на гарантію безкарності.

Про це глава держави написав на своїй сторінці у Facebook.

— Як і обіцяв у своєму посланні на початку вересня, знову вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону про скасування депутатської недоторканності. Імунітет давно перетворився на гарантію безкарності, повідомив Порошенко.

Президент зазначив, що скасування депутатської недоторканності, разом зі створенням Антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи є важливими факторами ефективної боротьби з корупцією.

До речі, фінансування такого суду передбачене проектом бюджету на 2018 рік, який на цьому тижні Верховна Рада повинна розглянути у першому читанні, додав Порошенко.

Варто зазначити, що скасування депутатської недоторканності є вимогою акції за політичну реформу.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій доручив профільному комітету негайно розглянути два законопроекти, які пропонують скасування недоторканності депутатів.

Про це спікер сказав на погоджувальній раді у вівторок, яка зараз триває у парламенті.

Я зараз невідкладно даю доручення комітету з питань правосуддя розглянути ці законопроекти, які внесені до Верховної Ради про зняття недоторканності, сказав він.

Нагадаємо, сьогодні, 17 жовтня, в Україні стартує безстрокова акція протесту. Активісти вимагають від української влади виконати ряд вимог, зокрема скасувати виборчі правила, обмежити депутатську недоторканність і створити антикорупційний суд.

QHA