КИЇВ (QHA) -

3 жовтня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на засіданні Верховної Ради України закликав депутатів підтримати політв'язнів у Росії та окупованому Криму, передає кореспондент QHA.

Рефат Чубаров нагадав народним депутатам про політв'язнів, вироки яким виніс підконтрольний Кремлю суд Криму.

— Останні місяці відзначилися різким погіршенням ситуації з правами людини на півострові: 27 липня кримськотатарському активісту Руслану Зейтуллаєву було винесено новий вирок 15 років позбавлення волі; 4 серпня українського активіста Володимира Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії; 11 вересня заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу був винесений вирок 8 років колонії; 22 вересня відомий український журналіст Микола Семена був засуджений на 2,5 роки умовного позбавлення волі із забороною займатися будь-якою громадською діяльністю; 27 вересня заступника глави Меджлісу Ільмі Умерова, який страждає на хворобу Паркінсона, засудили на 2 роки колонії-поселення і йому заборонено займатися публічною діяльністю. Між цими вироками  арешт на 10 діб 76-річного Сервера Караметова; брутальне, на очах у рідних, викрадення ФСБ-шниками батька чотирьох малолітніх дітей Рената Параламова, якого катували протягом доби в Управлінні ФСБ у Сімферополі з використанням струму; тільки вчора були затримані четверо кримських татар: Ренат Сулейманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв і Талят Абдурахманов, яких окупанти звинувачують у нібито приналежності до екстремістського руху, сказав він.

Крім цього, глава Меджлісу зазначив, що і кримським татарам, і українцям потрібна підтримка з боку України і міжнародної спільноти.

Шановні колеги, справжня вина, з позиції російських окупантів, всіх тих громадян України, чиї прізвища розкладені на ваших робочих місцях, полягає в тому, що вони зберігають вірність Україні, люблять Крим і не приймають окупантів. Переважна більшість населення Криму очікує від української держави, від міжнародної спільноти рішучих дій, спрямованих на якнайшвидшу деокупацію Криму. Ми, українські парламентарі, українська держава і український народ, повинні задіяти всі зусилля для того, щоб повернути Крим, щоб це відбулося в найкоротші терміни, додав Чубаров.

Після цього у залі Верховної Ради пройшла акція: депутати взяли в руки аркуші з іменами політв'язнів, таким чином виявивши солідарність з кримськотатарськими та українськими політв'язнями в окупованому Криму та Росії.

Половина політв'язнів кримські татари. Там також є і українці, і росіяни, і люди інших національностей. Це наша повага до їхньої мужності, їхньої вірі в Україну. Я хочу, щоб якомога швидше і уряд, і президент, і ми всі зробили все для того, щоб об'єднатися з цими мужніми людьми. Я вітаю також дочку Ільмі Умерова Айше, яка зараз перебуває тут, у залі,  сказав Чубаров.

QHA раніше повідомляло, що Асоціація кримських татар Канади закликає всіх небайдужих прийти 5 жовтня о 18:00 під стіни Законодавчих зборів Онтаріо (Канада) на акцію на підтримку засудженого Кремлем заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та інших політв'язнів РФ.

QHA