КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України 7 лютого прийняла постанову про звернення до парламентів світу із закликом засудити військову агресію Російської Федерації проти України.

За даний законопроект проголосувало 258 депутатів українського парламенту, передає телеканал «112-Україна».

— Атаки РФ на Авдіївку — це військовий злочин Москви відповідно до міжнародного права. І в цій постанові ВР ми звертаємося до відповідних міжнародних організацій розслідувати військові злочини... Зокрема, у постанові ми звертаємося, у тому числі, і до нашої Генпрокуратури, щоб докази були розслідувані і нашими правоохоронцями, а також міжнародними організаціями були передані до міжнародного кримінального суду, який вже вивчає докази безпосередньої причетності російського керівництва до розв'язування і ведення війни проти України, — повідомила нардеп Світлана Заліщук, коментуючи голосування.

З текстом законопроекту №6039 «Про звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав і міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України» можна ознайомитися на сайті ВРУ.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 29 січня проросійські бойовики зробили спробу штурму позицій Збройних сил України в районі Авдіївки Донецької області. Українські бійці дали відсіч окупантам, змусивши їх відступити. Після зіткнення терористи відновили мінометні обстріли Авдіївки. Обстріл був кваліфікований прокуратурою як терористичний акт, оскільки проросійські бойовики обстріляли житлові квартали Авдіївки, маючи достовірну інформацію про те, що там є цивільне населення.

QHA