МОСКВА (QHA) -

Коментуючи нанесений Сполученими Штатами сьогодні вночі удар по сирійській авіабазі Шайрат, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що США почали агресію проти режиму Асада, повідомляє РІА Новини.

— Президент Путін вважає американські удари по Сирії агресією проти суверенної держави в порушення норм міжнародного права, причому під надуманим приводом, — сказав Пєсков журналістам.

За його словами, Путін сприймає дії Вашингтона як «спробу відвернути увагу світової спільноти від численних жертв серед мирного населення в Іраку».

— Цей крок Вашингтона завдає істотної шкоди російсько-американським відносинам, які і без того перебувають у жалюгідному стані, — підкреслив прес-секретар.

Прес-секретар Путіна також підтвердив, що Росія заперечує наявність хімічної зброї у Асада, незважаючи на незаперечні докази його застосування режимом проти мирного населення.

— Факт знищення всіх запасів хімічної зброї у збройних сил Сирії був зафіксований і підтверджений ОЗХЗ — спеціалізованим підрозділом ООН, — нагадав він.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки сьогодні вранці почали військову операцію проти сил режиму Башара Асада.

Американський ракетний удар припав по по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом Асада хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб.

Як повідомляло QHA, у результаті застосування режимом Асада хімічної зброї в населеному пункті Хан Шейхун провінції Ідліб 4 квітня загинуло понад 100 мирних жителів, близько 500 осіб постраждало, в основному діти.

Радбез ООН так і не зміг схвалити проект резолюції про хіматаки в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA