МОСКВА (QHA) -

У Кремлі заявили, що не можуть зрозуміти мотиви публікацій у ряді ЗМІ відомостей про нібито розгляд нинішнього міністра економічного розвитку РФ Максима Орешкіна як наступника президента РФ, повідомляє interfax.ru.

Відповідаючи на запитання про те, чи означає потрапляння Орешкіна до списку президентських фаворитів те, що Кремль має намір перенести акценти на економічний блок, прес-секретар президента РФ Пєсков сказав:

— Я, напевно, не володію таким широким баченням і знанням ситуації, як Bloomberg, тому не здатний дати оцінку таким проявам аналізу.

Раніше агентство Bloomberg опублікувало матеріал з посиланням на трьох російських чиновників, в якому говорилося, що 35-річний міністр є «новим фаворитом» президента РФ, відзначалася його збільшена роль в ході закордонних візитів і оцінювалися ймовірні зусилля Орешкіна з реформування російської економіки.

Як повідомляє агентство з посиланням на трьох чиновників, знайомих з поглядами президента, Орешкін, який очолив Міністерство економічного розвитку в кінці 2016 року, тепер «виріс у фаворита Путіна». За словами джерел Bloomberg, глава МЕР, який з'являється поряд із главою держави на великих міжнародних форумах, володіє більшою політичною вагою, ніж усі його попередники.

Як підтвердження агентство наводить той факт, що саме Орешкін розкрив деталі першої зустрічі Путіна з президентом США Дональдом Трампом на саміті G20 у Гамбурзі.

Агентство вказує, що Орешкін готує проект реформ напередодні президентських виборів 2018 року, «конкуруючи» при цьому з главою Центру стратегічних розробок Олексієм Кудріним і омбудсменом із захисту прав підприємців Борисом Титовим.

Сам Орешкін відмовився коментувати Bloomberg новину про те, що йому благоволить президент.

Орешкін став міністром економічного розвитку після арешту і відставки «у зв'язку із втратою довіри» Олексія Улюкаєва. До листопада 2016 року Орешкін трудився заступником міністра фінансів, а починав кар'єру в Банку Росії і Росбанку.

ФОТО: інтернет

QHA