КИЇВ (QHA) -

У посольстві Росії в Україні заявили, що Росія зберігає за собою право на дії у відповідь у зв'язку із депортацією 13 російських дипломатів з України. Про це повідомляється на сайті посольства РФ в Україні.

— МЗС України нотою поінформувало посольство про те, що тринадцять дипломатів, які працюють в російських закордонних представництвах у Києві, Одесі, Львові та Харкові, оголошені персонами нон грата нібито за «діяльність, несумісну з дипломатичним статусом». Насправді ж істинні причини такого рішення були розкриті в озвученій президентом України Петром Порошенко заяві про те, що ця акція зроблена українською стороною на знак «солідарності з британськими партнерами і трансатлантичними союзниками в координації з країнами ЄС» в руслі так званої «справи Скрипаля», — йдеться у повідомленні.

У посольстві РФ в Україні відзначили, що Україна нібито без доказів підтримала провокаційну кампанію Великобританії.

— З жалем констатуємо, що українське керівництво без урахування реального стану справ підтримало інспіровану Лондоном провокаційну кампанію, спрямовану на нагнітання напруженості і розкручування конфронтаційної спіралі. У її основі лежить нічим не підкріплене твердження британського прем'єра Терези Мей про нібито «високу ймовірність» причетності Москви до отруєння Сергія Скрипаля та його доньки.

Окрім цього, в посольстві додали, що РФ закликала Великобританію до відкритої та предметної взаємодії у рамках Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення (КЗХЗ).

— У будь-якому випадку, недружній крок Києва неминуче ускладнить переведення діалогу між Росією та Україною у конструктивному руслі та явно не сприятиме нормалізації відносин між ними. Відповідальність за його наслідки ляже на українську сторону. У свою чергу, Росія залишає за собою право на дії у відповідь.

QHA повідомляло, що 11 країн ЄС не підтримали рішення інших держав вислати російських дипломатів у зв'язку із отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії.

Серед країн, які відмовилися висилати російських дипломатів — Австрія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Греція, Ірландія, Люксембург, Мальта, Португалія, Словаччина і Словенія.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

QHA