ВАРШАВА (QHA) -

Польський Сейм підтримав закон партії Kukiz'15 про заборону пропаганди у Польщі ідеології українських націоналістів. Про це повідомив лідер партії Kukiz'15 Павло Кукіз на своїй сторінці у Facebook.

— Сейм тільки проголосував за закон Кукізь15, що забороняє пропаганду бандеризму в Польщі! Ми чекали від 6 липня 2016 року і дочекалися! Нарешті!, — написав він.

Законопроект підтримало 279 депутатів Польщі. Всього голосувало 414 з 450. Проти цього закону проголосувало усього 5 депутатів, 130 — утрималися, 45 — не голосували.

У законопроекті подається визначення злочину українських націоналістів і вводиться можливість відкриття кримінальних проваджень проти людей, які заперечують ці злочини, відповідно до закону про Інститут національної пам'яті Польщі.

— Не хочемо цього у Польщі, хочемо, щоб до ідеологій, якими досі Інститут національної пам'яті займався в галузі освіти, протидії та покарання, окрім нацистської, гітлерівської та комуністичної, підлягала також ця ідеологія українських націоналістів і українських формувань, — зазначив депутат партії Томаш Жимковський у Сеймі.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща хоче повернутися до плідної співпраці зі східними партнерами, зокрема з Україною, Литвою і Грузією, і надати їм нову якість. Моравецький також сказав, що основою безпеки Польщі є НАТО, а США продовжують залишатися головним союзником держави.

Джерело: Польське радіо

QHA