ВАРШАВА (QHA) -

У Польщі представили скульптурну композицію "Пам'яті жертв Волинської трагедії", на якій зображені нібито "звірства українців" на Волині.

Як повідомляє польське видання Onet.pl, пам'ятник буде встановлений у місті Торунь. 15-метровий монумент зображує орла з вирізаним посередині хрестом, в центрі якого — прохромлена вилами дитина. Частиною композиції також є паркан з насадженими на нього головами.

Польське видання зазначає, що експерти і журналісти шоковані пам'ятником. На їхню думку, подібні скульптури розпалюють ворожнечу між народами.

В такому "символічному" і жорстокому поданні жертв трагедії я не бачу жодної поваги до них. І тут мова не йде про те, що не варто відкрито і чесно говорити про волинський злочин. Просто не можна використовувати жорстокі, повні ненависті культурні символи, заявила директор програми "Відкрита Європа" Фонду імені Стефана Баторія Катажина Пелчіньська-Наленч.

Експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький вважає, що пам'ятник лише посилить і без того напружені відносини між Україною і Польщею.

— Чи поліпшить ситуацію цей пам'ятник? Я припускаю, що ні. Так склалося, що у міжнародних відносинах на кожну акцію є реакція, сказав він.

Як відомо, за оцінками істориків, під час Волинської трагедії було знищено близько 30 тисяч етнічних поляків, однак від рук поляків загинуло значно більша кількість українців.

Нагадаємо, раніше президенти України і Польщі Петро Порошенко і Анджей Дуда на зустрічі домовилися скоротити чорний список осіб, нев'їзних в обидві країни.

Раніше повідомлялося, що Дуда відвідає Україну з офіційним візитом 13 грудня.

Основною темою переговорів називалася політика безпеки в контексті ситуації на сході України.

Раніше повідомлялося, що Польща не буде оприлюднювати список осіб, яким заборонено в'їздити в країну. За словами глави МЗС Польщі, список небажаних в країні осіб дуже короткий і в нього включені лише ті, хто пропагує антигуманітарні та антиєвропейські цінності.

Джерело: Onet.pl

QHA