ВАРШАВА (QHA) -

1 березня у Польщі набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, який розширює повноваження в розслідуванні «злочинів, скоєних проти польського народу».

Відповідно до закону, передбачається кримінальне покарання за публічні звинувачення Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, а також у військових злочинах, злочинах проти людяності і у пособництві нацистській Німеччині. Кожного, хто порушить закон, можуть засудити до тюремного ув'язнення на термін до трьох років або зобов'яжуть виплатити штраф.

Окрім цього, закон забороняє «бандерівську ідеологію».

QHA повідомляло, що 25 лютого Міністерство юстиції Польщі спростувало інформацію ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Представник польського Мін'юсту Ян Кантака зазначив, що закон набуде чинності на початку березня. Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам'яті не раніше, ніж за два місяці.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда направив до Конституційного суду закон про Національну пам'ять.

Раніше Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті. У законі вводиться кримінальна відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів", а також за звинувачення поляків у вбивстві євреїв під час Другої світової війни.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ухвалення польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології". Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміна «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

Джерело: Wprost

QHA