ВІЛЬНЮС (QHA) -

У політичних зустрічах з Росією сенсу немає, разом з тим неполітичні зв'язки з РФ продовжують підтримуватися.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Він зазначив, що робота міжурядової комісії двох країн припинилася 2011 року, коли Росія висунула "ультимативний список домашньої роботи" як умову для зустрічей комісії.

— Ми дійсно зараз не бачимо сенсу у зустрічах високого політичного рівня, більш того, вони нічого додаткового не можуть вирішити за винятком політизації ситуації, в певному сенсі такий досвід у нас вже точно є, сказав міністр.

При цьому, за його словами, неполітична співпраця з РФ навіть дещо зросла.

Якщо подивитися на те, що відбувається в Росії, не в політичному, а в повсякденному житті, то у нас дуже багато всіляких факторів. Чесно кажучи, деякі показники навіть позитивні, наприклад, минулого року майже на 30% зріс експорт в Росію, незважаючи на не дуже інтенсивні відносини і взаємні санкції, сказав Лінкявічюс.

Міністр повідомив, що між країнами зросли туристичні потоки, активно працюють візові центри і підписано кілька важливих угод.

Нагадаємо, раніше спікер Сейму Литви Вікторас Пранцкетіс заявив, що Литва не бачить можливостей для істотних змін у відносинах з Росією, поки не зміниться позиція РФ.

Зазначимо, прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявив про доцільність встановити в цьому році контакти з представниками російської влади. При цьому він наголосив, що до відновлення зв'язків треба підходити прагматично. У свою чергу, президент Литовської республіки Даля Грібаускайте в кінці грудня зазначила, що зі зміною геополітичної ситуації Литва також має бути готовою змінити позицію щодо Росії, але не відмовляючись від європейських цінностей. За її словами, зміни можливі лише в тому випадку, якщо Москва відмовиться від окупованих територій в Україні, агресивної політики у Східній Європі і втручання у демократичні вибори.

Джерело: Ziniu radijas

QHA