КИЇВ (QHA) -

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський у понеділок, 20 лютого на прес-конференції заявив, що у Донецькій і Луганській областях за період 2014-2016 рр. майже вдвічі збільшилася кількість людей, що мають доступ до українського радіо, і на третину — до українських телеканалів.

За два роки було прораховано 74 частоти для телебачення і радіомовлення. Для Донецької області це 29 для радіо і 13 для телебачення, для Луганської 24 для радіо і 8 частот для телебачення. Ми прораховували території, які покриті сигналом українського мовлення. За нашими підрахунками, з 2014 по 2016 рік на 44% збільшилася кількість людей, що мають доступ до радіо це плюс 700 тисяч чоловік. Кількість людей, що мають доступ до аналогового телебачення, зросла на 32% (понад 500 тисяч осіб) І по цифровому телебаченню приріст склав 9% (трохи менше 200 тисяч осіб), заявив Сергій Костинський.

Заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко додав, що зараз на всій території України є доступ до тих чи інших українських ЗМІ.

— На всій території України, як окупованої, так і підконтрольної українській владі, є можливість дивитися українське радіо і телебачення. Говорячи про телебачення, покриття забезпечують супутники. Крім того, є середньохвильове радіо, яке насправді добиває мало не до Уралу. За два роки ми отримали від наших партнерів урядів західних країн — 61 передавач і велика їхня кількість була розміщена в зоні АТО і на прикордонних територіях.

Нагадаємо, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 9 лютого оштрафувала ТОВ «Телерадіокомпанія Шансон», Kiss FM та інші радіостанції за порушення закону про виконання квот на обсяг пісень і ведення ефіру українською мовою.

QHA