КИЇВ (QHA) -

У четвер, 23 лютого, у Верховній Раді України проходить День Криму. Організатори акції хочуть нагадати народним депутатам про важливість кримськотатарського чинника для України. Важливим аспектом дня Криму є і збір коштів для допомоги сім'ям заарештованих російськими окупаційними властями кримських татар.

— У День Криму у Верховній Раді ми хотіли задіяти народних депутатів до цієї акції. Вона проходить вже вдруге. Акція також буде проходити у Національному університеті ім. Т. Шевченка. Ми намагаємося зібрати кошти, які могли б хоч якось допомогти підтримати сім'ї затриманих російськими окупантами кримських татар у Криму, — повідомив представник ДУМУ "Умма" Олег Гузик.

— У першу чергу, це нагадування про існування Криму, про існування нашого народу. Благодійний продаж страв кримськотатарської кухні та інших виробів буде йти на підтримку сімей політв'язнів кримських татар у Криму. Я сам вже придбав для себе дорогі речі, таким чином, теж внісши свій внесок у допомогу родинам політв'язнів, — розповів кореспонденту QHA Різа Шевкієв.

Сьогодні також і трагічна дата в історії кримських татар — день смерті Номана Челебеджихана.

— Сьогодні знаменна дата, це день, коли більшовики вбили нашого національного лідера Номана Челібіджихана, саме з цим днем ​​ми пов'язуємо історію своєї державності в нових історичних умовах, уже після лютневої революції. Доводячи це до громадськості, ми нагадуємо, що маємо свою історію державності, — сказав активіст кримськотатарського руху Сінавер Кадиров.

Заходи, які сьогодні проводяться у Верховній Раді, знаходять відгук з боку народних обранців, які розуміють нероздільність доль українського та кримськотатарського народів.

— Я хочу подякувати Рефату Чубарову, Георгію Логвинському та іншим особам, які організували цю чудову акцію, яка привертає увагу і пошириться по всій Україні. Я бачив на очах багатьох депутатів сльози, коли дітки читали вірші. Кримський півострів має бути повернений Україні. Кримські татари — теж українці, і вони повинні відчувати нашу підтримку щодня і щохвилини і не тільки на словах, а й у справах, — поділився враженнями народний депутат Віктор Кривенко.

QHA