КИЇВ (QHA) -

Доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Аксель Фішер закликав РФ звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд засудив до двох років обмеження волі у колонії-поселенні.

Відповідну заяву Фішер розмістив на своїй сторінці у Фейсбук.

— Неприпустимо, щоб російська влада переслідувала та затримувала громадян України за їх протидію незаконній анексії Криму. Тому я закликаю російську владу негайно і беззастережно звільнити пана Умерова, — пише Фішер.

Як писало QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель назвала вирок «суду» Ільмі Умерову мерзенним і припустила, що окупанти направлять заступника голови Меджлісу до колонії-поселення в віддаленому районі РФ.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

QHA