СТРАСБУРГ (QHA) -

За підтримки Меджлісу кримськотатарського народу і правозахисних організацій у Парламентській асамблеї Ради Європи з 28 по 29 червня пройде День Криму. Про це написав у своєму Facebook віце-президент ПАРЄ, народний депутат України Георгій Логвинський, який є організатором даного заходу.

Логвинський зазначив, що День Криму проходитиме перед «фатальним» голосуванням ПАРЄ. Так, днями ПАРЄ розгляне зміни до регламенту організації, які дозволять відправити у відставку президента ПАРЄ Педро Аграмунта.

- Так «випадково» вийшло, що саме перед цим фатальним голосуванням у ПАРЄ буде проходити організований мною день Криму... Наш «десант» вже висадився у Страсбурзі. Це експерти для проведення круглих столів та виставок, представники національних меншин, самі жертви російської агресії, близько 30 депутатів ВР.

У кримському вечорі візьмуть участь понад 400 дипломатів, включаючи депутатів ПАРЄ і Європарламенту, послів, суддів ЄСПЛ.

Як додав віце-президент, українська делегація намагатиметься «привнести атмосферу Криму до ПАРЄ або ПАРЄ перенести до Криму».

— Саме такими активними діями можна і потрібно протистояти агресору та його агентам. Бій триває, підсумував він.

За уточненою QHA інформації, в середу, 28 числа пройде безпосередньо сам сайд-івент, а у четвер, 29 числа, планується виступ ву рамках сесії адвоката Миколи Полозова, який захищає права кримських татар в окупованому Криму.

Нагадаємо, сьогодні в Україні традиційно відзначається День кримськотатарського прапора, який був прийнятий ще 100 років тому Курултаєм (національним з'їздом) кримських татар. 30 червня 1991 року наново скликаними Курултаєм цей прапор був повторно прийнятий як національний. Сам же День кримськотатарського прапора відзначається з 2010 року.

У Києві сьогодні пройде маса заходів, приурочених до Дня кримськотатарського прапора — автопробіг, хода, мітинг, а також різні дитячі конкурси.

У своєму привітанні президент України Петро Порошенко зазначив, що кримськотатарський прапор став невід'ємним символом єдності, наступності поколінь і багатовікової боротьби кримських татар за свою свободу.

Посольства України по всьому світу запустили патріотичний флешмоб, піднімаючи поряд з українським прапором кримськотатарський.

Раніше QHA повідомляло, що вранці 26 червня, в День кримськотатарського прапора над київським представництвом Меджлісу кримськотатарського народу були підняті два прапори — український та кримськотатарський.

ФОТО: інтернет

QHA