МОСКВА (QHA) -

Опубліковані нові списки політичних в'язнів у Росії. Список розміщений на сайті «Меморіалу».

— За традицією, 30 жовтня, у День пам'яті жертв політичних репресій, правозахисний центр «Меморіал» публікує списки політв'язнів, — йдеться в повідомленні.

В оновленому списку на сьогоднішній день 117 прізвищ, рік тому було 102 особи, зазначають правозахисники.

У числі «новачків» списку і українські політв'язні, перш за все кримські: український активіст Володимир Балух, засуджений за безпідставними обвинуваченнями; мусульмани, звинувачені в причетності до забороненої організації «Хізб ут-Тахрір», та інші.

У «Меморіалі» відзначили, що оновлений список політв'язнів є «лише мінімальною достовірною оцінкою масштабу політичних репресій». «Реальна кількість політв'язнів і осіб, позбавлених волі за політичними мотивами, у сьогоднішній Росії, безсумнівно, істотно більше», — констатують правозахисники.

30 жовтня в Росії відзначався День пам'яті жертв політичних репресій. У багатьох містах Росії 29-30 жовтня пройшла акція «Повернення імен», учасники якої зачитували імена загиблих за часів сталінського терору. Радянські дисиденти заявляють, що нинішня влада в Росії продовжує політичні репресії.

QHA повідомляло, що Україна передала спецпредставнику Держдепартаменту США з питань України Курту Волкеру листи від родичів політв'язнів Кремля з Криму і військовополонених Донбасу.

QHA