РОТТЕРДАМ -

Влада Нідерландів, що заборонила заходи турецької діаспори на підтримку прийняття конституційних поправок у Туреччині, дозволили при цьому агітаційну кампанію противників референдуму 16 квітня.

Створивши перепони на шляху зустрічі турецьких міністрів з діаспорою у Роттердамі, офіційний Амстердам дозволив акцію проти внесення змін до тексту основного закону Туреччини.

Серед противників турецького референдуму колишній депутат від Партії справедливості і розвитку (ПСР) Абдуллатіф Шенер, глава Палати спілки адвокатів Туреччини Метін Фейзіоглу та оголошена у розшук депутат від Демпартії народів Тугба Хезер Озтурк. Їхнє спільне звернення про проведення акцій проти квітневого референдуму у Туреччині було затверджено владою Нідерландів.

Колишній депутат від ПСР Абдуллатіф Шенер вже виступив у трьох містах Нідерландів, причому один з його виступів припав на 5 березня у Роттердамі, куди в цей же день мав прибути глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Характерно, що глава Палати спілки адвокатів Метін Фейзіоглу також виступав 18 лютого у Роттердамі, закликавши діаспору виступити проти змін до основного закон Туреччини.

Депутат від Демпартії народів Тугба Хезер Озтурк, відома близькістю до терористичних організацій, виступила у Нідерландах 4 березня.

Як повідомляло QHA, після того, як 11 березня влада Нідерландів заборонили літаку міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу приземлитися у Роттердамі, незабаром із тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Сайан Кайа, яка прибула до Нідерландів з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою.

МЗС Туреччини вже зажадало, щоб посол Нідерландів у Анкарі, що на даний момент перебуває у відпустці за межами Туреччини, тимчасово не повертався до виконання своїх обов'язків.

Фото, джерело: АА

QHA