НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

В ООН стурбовані зростанням напруженості в зоні вірмено-азербайджанського конфлікту, заявив на брифінгу прес-секретар ООН Стефан Дюжаррік.

Дюжаррік закликав всі сторони утримуватися від будь-яких військових дій і вжити заходів з деескалації ситуації.

— Генеральний секретар ООН у своїй заяві від 22 червня 2017 року наголосив стурбованість у зв'язку з погіршенням ситуації з безпекою, у тому числі нещодавніми порушеннями припинення вогню вздовж лінії зіткнення і в більш широкій зоні нагірно-карабаського конфлікту, — заявив прес-секретар ООН.

Також Дюжаррік додав, що підтримує заяву співголів Мінської групи ОБСЄ у зв'язку з ситуацією в селі Алханли Фізулінського району, де загинули люди, у тому числі мирні жителі.

— Закликаємо сторони утримуватися від будь-яких військових дій і настійно рекомендуємо зробити рішучі кроки з деескалації напруженості та запобігання насильства в майбутньому, — підкреслив він.

За його словами, швидке повернення за стіл переговорів — єдиний спосіб вирішення «тривалого і небезпечного конфлікту».

4 липня підрозділи ЗС Вірменії піддали артобстрілу село Алханли Фізулінського району Азербайджану. У результаті загинули дівчинка у віці двох років і її 50-річна бабуся, ще одна жінка отримала поранення.

Нагірно-карабаського конфлікт виник у 1988 році внаслідок територіальних претензій Вірменії до Азербайджану.

На сьогоднішній день Нагорний Карабах і сім прилеглих районів знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії.

Прийняті Радою безпеки ООН чотири резолюції зі звільнення окупованих земель Азербайджану Вірменією не виконуються.

ФОТО: інтернет

QHA