КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву у зв'язку зі скандальною заявою кандидата в президенти Франції Марін Ле Пен з приводу окупації Росією Криму.

— МЗС України висловлює обурення у зв'язку з тим, що одна з кандидатів передвиборчої кампанії у Франції Марін Ле Пен дозволила собі заяви на підтримку тимчасової окупації і спроби анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, йдеться у заяві МЗС.

У відомстві нагадали, що «дії держави-агресора були рішуче засуджені всіма цивілізованими країнами світу, що підтверджується резолюціями ГА ООН 2014 і 2016, а також численними рішеннями і документами ЄС, НАТО, Ради Європи».

— У відповідь на злочинні дії Кремля Франція, разом з іншими партнерами по Великій сімці і ЄС, ввела проти Росії санкції, скасування яких можливе тільки після припинення російської агресії проти України і деокупації Криму і Донбасу, відзначили у МЗС.

Українські дипломати наголошують, що, «роблячи заяви, які повністю повторюють кремлівську пропаганду, французький політик виявляє неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України і повністю ігнорує фундаментальні принципи міжнародного права».

У зв'язку з цим нагадуємо, що подібні заяви, а також дії в порушення українського законодавства обов'язково матимуть наслідки, як це вже було в разі окремих французьких політиків, яким заборонений в'їзд в Україну, сказано у коментарі.

Згідно із заявою МЗС, Україна розраховує на те, що «французька громадськість дасть принципову оцінку такій безвідповідальній риториці однієї з претенденток на найвищу посаду Франції».

Як повідомляло раніше QHA, кандидат у президенти Франції Марін Ле Пен зробила скандальну заяву з приводу окупації Росією українського півострова. На її думку, анексія Криму РФ є законною.

У Службі безпеки України заявили, що через свою заяву Марін Ле Пен може втратити можливість в'їзду на територію України.

QHA