КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України не веде переговори про можливу екстрадицію екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Про це сьогодні на брифінгу для журналістів заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

— МЗС не веде переговорів точно. Грузія в моїй компетенції, але жодних контактів по лінії МЗС не було, — заявив він.

Боднар пояснив, що запити такого роду проходять по лінії Міністерства юстиції на Генеральну прокуратуру.

— МЗС не присутнє в цьому процесі, — додав дипломат.

Нагадаємо, вчора ЗМІ повідомили, що в Білорусі проходять секретні переговори між главою Служби державної безпеки Грузії Вахтангом Гомелаурі та українськими чиновниками з питання екстрадиції Саакашвілі.

QHA повідомляло, що Саакашвілі зробив першу заяву після оголошення рішення Печерського суду за його справою. Він сказав, що його «хотіли приховати від народу».

Раніше суддя Печерського суду звільнила Саакашвілі.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області та лідера партії «Рух Нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі своєї сторони Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашвілі та між ними самими.

Саакашвілі інкримінують ч. 2 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створення умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA