КИЇВ (QHA) -

Доповідь ЮНЕСКО про порушення прав людини в окупованому Криму і ситуації зі знищенням культурної спадщини півострова розглянуть з 4 — 17 квітня на черговій сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка відбудеться у Парижі. Про це повідомили на сайті Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

— У документі відзначаються грубі порушення з боку окупаційної влади, особливо в області захисту культурної спадщини: на так званих «реставраційних роботах» на території Ханського палацу в Бахчисараї, що загрожують історичній та культурній автентичності цього об'єкта, внесеного до попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО, а також проведення всупереч нормам міжнародного права археологічних розкопок і вивезення артефактів з території Криму, — йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що під час підготовки доповіді в ЮНЕСКО використовували матеріали управління Верховного комісара ООН з прав людини, представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, правозахисної організації Amnesty International та інших.

QHA повідомляло, що в ЮНЕСКО опублікували доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в анексованому Росією Криму. У документі вказані факти порушень окупаційною владою в області захисту культурної спадщини.

Зокрема, наведені факти «реставрації» Ханського палацу в Бахчисараї, що загрожує його повному знищенню.

QHA