КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що захопленого Росією українського флоту в окупованому Криму немає в позові України проти РФ про порушення Конвенції ООН з морського права. Про це 19 лютого в ефірі «5 каналу» повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

— Там не фігурує питання ніякої військової техніки, оскільки ми також робили свої застереження, що ця конвенція не поширюється на військові питання. Окрім того, є ще конвенція 1907 року, яка визначає право ведення сухопутної війни, і за нею держава-окупант, в принципі, несе відповідальність тільки за майно, яке не пов'язане зі зброєю, — зазначила вона.

Зеркаль додала, що питання зброї «виведене за рамки міжнародного права».

— Якщо говорити про те, що ми там втратили ще діє (кораблі), ми можемо розраховувати на якусь компенсацію, то це може розглядатися потім тільки в рамках якоїсь реституції, пов'язаної з окупацією, агресією, з іншими діями на території України, — сказала вона.

Нагадаємо, колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук заявив, що в окупованому Криму залишилося 11 бойових кораблів і понад 2 тисячі одиниць техніки.

Раніше Путін заявив, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з окупованого Криму. За словами глави РФ, вся українська бойова техніка — "десятки кораблів і десятки бойових літаків" — знаходиться в жалюгідному стані. Однак сам Путін поспішив заявити, що провини РФ в цьому немає.

Джерело: 5 канал

QHA