КИЇВ (QHA) -

Макроекономічні прогнози для України, надані Національним банком, були схвалені та взяті в роботу експертами Міжнародного валютного фонду. Про це розповів у своєму інтерв'ю директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Сергій Ніколайчук, передає «112 Україна».

Дані НБУ стануть основою для подальшої співпраці України і МВФ.

— Фактично ми надали експертам фонду свої оцінки щодо макроекономічних ефектів блокади. Ми надали оцінки нового макроекономічного прогнозу, які потім були опубліковані. Ми обговорювали ці прогнози з експертами фонду, і на робочому рівні вони погодилися з нашою аргументацією... і взяли за макроекономічну основу наші цифри.

Сергій Ніколайчук зазначив, що саме від показників макроекономічного прогнозу залежить програма співпраці з МВФ. Підрахунок був необхідний у зв'язку з тим, що третій перегляд програми співпраці не враховував впливу на економіку України рішення РНБО про блокаду вантажоперевезень до/з ОРДЛО.

Стверджується, що Національний банк України погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2017 році з 2,8% до 1,9% у зв'язку з тимчасовим припиненням переміщення вантажів через лінію розмежування на Донбасі. У той же час банк не очікує суттєвих змін у прогнозах інфляції (9,1% — у 2017 році та 6,0% — у 2018 році).

Нагадаємо, як повідомляло QHA, рада директорів Міжнародного валютного фонду перенесла запланований на 20 березня розгляд питання про перегляд програми розширеного фінансування для України.

Раніше зазначалося, що терміни проведення засідання були перенесені через необхідність уточнення розрахунків з економічних наслідків заходів, прийнятих Україною у відповідь на конфіскацію українських підприємств на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. При цьому в НБУ підкреслювали, що співпраця з МВФ не припинена.

ФОТО: інтернет

QHA